Ознака: стомак

На маж од Литванија од стомак му извадиле повеќе од килограм...

Хирурзите отстраниле повеќе од килограм клинци, завртки, навртки и ножеви од стомакот на литвански државјанин, објавија литванските медиуми. Тој голтал метални делови околу еден месец...

Здрава храна – Нането е здраво за стомакот, но и за...

Познато е дека кога имате стомачни проблеми, како што се дијареа, подуеност или настинка со болки во стомакот, помага чајот од нане. Но постојат...

Нега и убавина – Како да го отстраните салото од стомакот

Салото од стомакот е еднакво визуелно атрактивно и опасно за здравјето - висцералните маснотии што ги обложуваат внатрешните органи можат да ни создадат сериозни...

Бактерии од системот за варење се поврзани со менталното здравје

Доколку недостасуваат два вида бакетерии во системот за варење, шансите за депресија се поголеми, тврдат научници од Белгија кои спровеле досега најголема студија во...

Пролетното сонце е мамка за пеперутките во стомакот

Напролет имаме желба да расчистиме со сѐ што не е добро, што ни го загорчува животот, а со самото тоа се отвораме за нови...