Ознака: столе димитриевски

Одбранетиот пенал на Димитриевски му пресуди на Куман

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски беше меѓу најзаслужните за сензационалната победа на Рајо Валјекано над Барселона од 1-0, по која тренерот на Каталонците Роналд...

Одбранетиот пенал не го задоволува Димитриевски кој бара борба до крајот...

Голманот Столе Димитриевски беше еден од најзабележителните македонски репрезентативци во првите два меча од Европското првенство против Австрија (1-3) и Украина (1-3), на кои...