Ознака: столб

„Орион“ е столбот на идните лунарни мисии на САД

Основен темел на американскиот план за враќање на Месечината е леталото „Орион“. Но тоа е само еден дел. Другиот е ракетата што ќе го...

Квалитетните безбедносни реформи се столб за стабилна држава

Она што предизвика внимание и најразлични коментари во јавноста е судирот на концепти во самата владејачка партија, односно различните гледишта на пратеничката Фросина Ременски...

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај селото Дабиле

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила денеска во 13.50 часот на патот Струмица-Берово, на излез од селото Дабиле, потврдија од МВР...

Петте точки што не смеат да се допираат

Лага е дека ќе се менува името на црквата, вели владиката Агатангел. Ниту еден член на Светиот архијерејски синод нема да отстапи од светото...