Ознака: „Стоби“

Стоби – доживеана приказна

При самиот влез во оградената, заштитена зона на Стоби, посетителот добива силен впечаток од огромната арена, построена некаде во 2-3 век од новата ера,...

„Стоби“ заедно со својот кинески партнер со донација во борбата...

Пријателите се познаваат на маката. Потврда на ваквите зборови е донацијата од 32.000 заштитни маски испратена до винарницата „Стоби“ од страна на долгогодишниот деловен...

„Стоби“ заедно со својот кинески партнер со донација во борбата против...

Пријателите се познаваат на маката. Потврда на ваквите зборови е донацијата од 32.000 заштитни маски испратена до винаријата „Стоби“ од страна на долгогодишниот деловен...

Шест златни медали за вината на „Стоби“

Покрај освоените медали, винарницата „Стоби“ доби и признание за најдобар производител од Македонија, со што го заокружи исклучително успешното претставување на годинешното издание на...

Шест златни медали за вината на „Стоби“ на најпрестижниот вински натпревар...

Шест златни и еден сребрен медал за вината на „Стоби“ е резултатот што го постигна оваа винарница на престижниот меѓународен вински натпревар „Мундус вини“,...

Посветеноста на тимот резултира со успех на повеќе пазари во светот

Традиционално закројување на винова лоза во винарницата „Стоби“ Овој ден за нас е посебен, на овие плантажи точно пред 11 години ја почнавме нашата винска...

„Стоби“ со 11-годишна традиција како успешен македонски бренд го закрои лозјето...

  Во присуство на пријателите од бизнис-заедницата, политички претставници, дипломати како и на личности од јавниот живот, се закрои лозјето на плантажите во винарницата „Стоби“...

Василичарски оган и софра со виното на „Стоби“ во Охридско Езеро

Со поставената софра со квалитетното вино на „Стоби“, нуркачкиот центар „Амфора“ првпат го запали традиционалниот василичарски оган под вода во Охридско Езеро, кај Музејот...

Винските патишта се отвораат за туристите

Промоцијата и презентацијата на висококвалитетните вина за туристите претставуваат нешто ново, егзотично и впечатливо, а сето тоа заедно со надалеку прочуената традиционална македонска храна...

Македонска турнеја на „Стоби“ од Сплит

Македонското културно здружение „Стоби“ од Сплит, Хрватска, викендов ќе реализира културно-уметничка турнеја во Штип и Скопје, со програмата „Фестивал на литературата и музиката СМОШ...

Watch My Hero Academia (Dub) Episode 11 at website https://crunchyrollfree.com free account crunchyroll

Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 21 (https://funimationfree.com/m/Ed00/ep-21) at Funimation funimation anime of the decade