8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:31

Ознака: Стинг

Стинг во свој препознатлив сентиментален манир на Градски

Токму како што во пресрет на концертот кажа нашиот гитарист Влатко Стефановски дека во шоу-бизнисот има многу ѕвезди, ама малку извонредни музичари, каков што...

За концертот на Стинг се очекуваат околу 30 илјади посетители

Има многу ѕвезди во шоу-бизнисот, ама малку извонредни музичари, а несомнено Стинг е еден од нив, рече Влатко Стефановски, кој ќе биде специјален гостин...

Стинг: Носталгичниот рок-ветеран од „Полис“

Бренд-концепти: Музички икони (14) Стинг е музичар, кантавтор, актер, гитарист, продуцент и е еден од ретките преостанати музички ветерани, кого вреди и понатаму внимателно да...