16.5 C
Skopje
18.6.2019 - 3:46

Ознака: стеф кари

Дел и Соња Кари се поделија во навивањето за синовите!

Стеф Кари (46 поени) беше поуспешен од братот Сет во првиот меч од финалето во Западот; во кој Голден стејт го совлада Портланд со...

Фрлање на паричка ќе одлучи за кој брат ќе навива семејство...

Со сиоќешната победа во седмиот натпревар од плејоф-серијата на западот против Денвер нагетс, Портланд трејлблејзерс ќе се сретнат со фаворитот Голден Стејт вориорс. Освен...

Кари: Никогаш не е досадно во НБА

Еден од најдобрите кошаркари на Голден Стејт, Стеф Кари призна дека тој никогаш не е уморен за да победи во НБА лигата и на...

Стеф Кари ќе паузира подолго одошто се очекуваше

Кошаркарот на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари, поради повредата подолго од очекуваното ќе отсуствува од натпреварите. Кари се повреди на 23 март, па беше јасно...