Ознака: стеф блок

Заев-Блок: Исполнувањето на одржливи резултати во реформите го отвора патот кон...

Премиерот Зоран Заев, денеска, се сретна со делегација на Кралството Холандија, предводена од министерот за надворешни работи, Стеф Блок, со кој разговараше за важноста...