1.8 C
Skopje
20.1.2022 - 13:02

Ознака: СТЕФАН

Слово за словата на архиепископот Стефан

Неодамна, во една угодна пригода во друштво со негови пријатели, Неговото блаженство архиепископот охридски и македонски и на Прва Јустинијанa, господин господин Стефан, митрополит...

Самостојна изложба на Стефан Младеновски

Самостојната изложба на уметникот Стефан Младеновски, насловена „Слики“, ќе биде отворена во просторот на културниот центар „Јадро“ до 18 мај. - Стефан Младеновски во временските...

Сакам Карпош да продолжи напред

Пандемијата најмногу го изрази фактот дека општините се вистински сервис на граѓаните. За време на карантинот и полицискиот час, нам ни се дуплираа обврските...