Ознака: Стен Вавринка

Ѓоковиќ се повлече, следна цел е рекордот на Сампрас

Првиот светски тениски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ (32) изјави дека „животот продолжува“ откако поради повредата на левото рамо прерано го заврши настапот на гранслем-турнирот...