Ознака: стево пендаровски

Целосната интеграција на Западен Балкан во ЕУ е гаранција за стабилност

Пендаровски до Гир Претседателот Стево Пендаровски го прими шефот на делегацијата на Европската Унија во Македонија, амбасадорот Дејвид Гир. На средбата беа разменети мислења и информации...

Пендаровски го осуди палењето на бугарското знаме

Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда. Меѓу соседите е неопходно градење на доверба,...

Лекари од Македонија дел од мировната мисија „Одлучна поддршка“ во Авганистан

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со шестчлениот медицински тим од јавното и военото здравство којшто ќе биде упатен во мировната мисија „Одлучна поддршка“...

Пендаровски се сретна со новиот поглавар на ИВЗ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими поглаварот на Исламската верска заедница, Реис Ул Улема Х. Хфз Шаќир еф. Фетаи. Честитајќи му го изборот за поглавар...

Пендаровски: Како демократска држава ни доликува попис по највисоките статистички стандарди

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со министерот за правда, Бојан Маричиќ и директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски. На средбата Пендаровски бил...

Приведен вевчанецот што се закани дека ќе ги убие Заев и...

Полицијата го приведе вевчанецот кој на социјалните мрежи постави видео во кое се заканува дека ќе ги убие премиерот Зоран Заев како и претседателот...

Пендаровски: 2020 ја поминавме во постојана тензија помеѓу стравот и надежта

2020-та беше една од најтешките години од македонската независност. Ја поминавме во постојана тензија помеѓу стравот и надежта. Стравувавме за нашето здравје и животи....

Пендаровски телефонски му изрази сочувство на хрватскиот претседател

Претседателот Стево Пендаровски денеска остварил телефонски разговор со својот хрватски колега, Зоран Милановиќ. Како што информираат од претседателскиот кабинет, во разговорот Пендаровски изразил сочувство до...

Пендаровски стави потпис на законот за решавање на спорот меѓу Владата...

По консултациите со експерти од областа на енергетиката и правото, претседателот Стево Пендаровски денеска го потпиша указот за прогласување на законот за решавање на...

Поддршка од претседателот Пендаровски за кампањата „Разбистри сѐ“

Претседателот Стево Пендаровски со приклучување кон герила акцијата „Дали би ја пиеле оваа вода?”, ја објави поддршката на кампањата за застапување и лобирање „Разбистри...

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time (https://gogoanime.be/m/Xlwo) Episode Cam 10min at website https://gogoanime.be tower of god gogoanime

Hunter x Hunter Episode 148 at website https://kissanimeonline.com kissanime pokemon