2.8 C
Skopje
20.10.2021 - 6:53

Ознака: Стајковци

Пет години од катастрофалните поплави во Стајковци во кои загинаа 22...

На денешен ден пред пет години Скопскиот регион го зафати временска непогода со катастрофални поплави кои однесоа 22 човечки животи, а над 1.000 граѓани...

Во пожар во куќа во Стајковци тешко повредена жена

Педесет и едногодишна жена е тешко повредена во пожар, кој избувнал ноќеска во куќа во скопското село Стајковци. - Во 01.45 часот во СВР Скопје,...

Училиштето во Стајковци ќе добие нова спортска сала

Со спортските сали во училиштата во Стајковци, Страчинци и Булачани, сите основни училишта во Општина Гази Баба добиваат услови за одржување на наставата по...

Дел од ограда падна врз жена во Стајковци

Дел од ограда на куќа во изградба падна врз шеесет и четиригодишна жена од скопското село Стајковци. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера...

Забрзано се гради нова градинка во Стајковци

Во населеното место Стајковци забрзано се одвиваат градежни зафати за изградба на нова детска градинка, која треба да биде готова до крајот на октомври...

Две години од поплавите во Скопско

Скопје денеска ќе одбележи две години од невремето што предизвика поплави во кои загинаа 22 лица. Попладнето на 6 август 2016, скопскиот регион беше...

Поплави 2016-2018 (не)научени лекции

Познавачите на состојбите и стручни луѓе тврдат дека вакви поројни дождови нема да ни предизвикуваат какви било опасности доколку сите канали се исчистени и...