-2 C
Skopje
23.2.2019 - 10:37

Ознака: Стафан де Мистура

Де Мистура повика на воздржаност по уривањето на рускиот авион

Пратеникот на Обединетите нации за Сирија, Стафан де Мистура ги повика Русија, Сирија и Израел да се воздржат од воени операции, откако сириската противвоздушна...

Мистура: Инспекторите во Дума да ја завршат својата работа

Пратеникот на Обединетите нации за Сирија, Стафан де Мистура денеска во Москва изјави дека ОН се залагаат инспекторите на Организацијата за забрана на хемиското...