Ознака: статистика

Над 450.000 луѓе во Македонија живеат на раб на сиромаштија

Граѓаните тонат во сиромаштија, речиси половина милион од населението едвај го преживува месецот. Според последната статистика за 2020 година, 21,8 проценти од населението или 451.900...

Регистирани 139 новозаразени и еден починат

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.424 тестови, а регистрирани се 139...

Пописот за сѐ, само не за статистика

Фактот дека ДСЗ бришел, додавал и преместувал, врз основа на регистри како здравствено и пензиско осигурување, данок и слично, како и глупавите грешки во...

Регистрирани 294 новозаразени и 6 починати

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 2.430 тестови, а регистрирани се 294...

Регистрирани 310 новозаболени и шестмина починати

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени се 2.776 тестови, а регистрирани се...

Нови 318 случаи со ковид-19, пријавени и 13 починати

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.358 тестови, а регистрирани се 318 нови случаи со ковид-19, седум...

Регистрирани уште 292 новозаразени и седум починати

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 2.410 тестови, а регистрирани се 292...

Нови 340 заразени и 11 починати

Нови 340 случаи на ковид-19 од 2.557 направени тестови се регистрирани во последните 24 часа. Во изминатото деноноќие починале две лица, а преку Регистарот...

Нови 20 починати и 1.424 позитивни на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 5.604 тестови, а регистрирани се 1.424...

Најлош пласман на Македонија на ЕП, наспроти побрзата игра и подобриот...

СПОРЕД СТАТИСТИКИТЕ ПО ГРУПНАТА ФАЗА Селекцијата на Германија го демонстрираше најефикасниот напад со просек од 32,3 гола по меч, а актуелниот светски првак Данска ја...