Ознака: статистика

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на ковид-19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се...

Четиринаесет починати и 1.285 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.404 тестирања, а регистрирани се 1.285 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-522, Куманово-43,...

Регистрирани 1.128 нови случаи на Ковид 19, починаа 12 лица

Во последните 24 часа се направени 3.082 тестирања, а регистрирани се 1.128 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-569, Куманово-51, Дебар-12, Штип-35, Прилеп-43, Тетово-50, Струга-16,...

Регистрирани 862 нови случаи на ковид-19, починаа 14 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-390, Куманово-22,...

Рекордни 870 нови случаи на коронавирус, починаа 14 лица

Во последните 24 часа во Македонија 14 лица починаа од коронавирус, а потврдени се 870 нови случаи од  2.647 тестирања, соопшти Министерството за здравство. По...

Регистрирани 628 нови случаи на коронавирус, починаа 15 лица

Во последните 24 часа во Македонија потврдени се 628 нови случаи на коронавирус, починаа 15 пациенти, соопшти Министерството за здравство. Направени се 2.236 тестирања. Во...

Регистрирани 247 нови случаи на ковид-19, починаа петнаесет лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, а регистрирани се 247 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-116, Куманово-4,...

Регистрирани 640 нови заболени и 12 починати од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-272, Куманово-43,...

Регистирани 641 нов случај на ковид-19, починаа 12 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-325, Куманово-26,...

ММФ: И покрај корона-кризата, Народната банка продолжува со значаен прогрес во...

Непрекинатото навремено објавување квалитетни статистички податоци и во специфичните околности наметнати од пандемијата на ковид-19 е клучно за економијата, особено заради носењето соодветни одлуки...