13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 6:31

Ознака: старшип

Селото што го попречува походот на Илон Маск кон Марс не...

Плановите на Илон Маск за проширување на капацитетите на компанијата „Спејс екс“ во областа Бока Чика во американската сојузна држава Тексас наидоа на отпор...

Што се случува со Илон Маск и со шефот на НАСА?

Кварц Ноќта пред Илон Маск да ги претстави најновите планови за „Старшип“, шефот на НАСА Џим Брајденстајн му ги помати сметките во објава на Твитер....

Илон Маск и супер-ракетата „Старшип“ немаат време за губење

Извршниот директор на „Спејс екс“ Илон Маск соопшти возбудлив план за тестирање и конструкција на флота ракети „Старшип“ за кои тврди дека евентуално ќе...