0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 12:44

Ознака: стартуваше

Мурињо стартуваше со победа на клупата на Тотенхем

На деби-мечевите како тренер на осум тима, од 2000-та наваму, Мурињо забележал пет победи и три ремија (овој пат над Вест Хем, 3-2). Ливерпул...