Ознака: стари

Празни евергрин -ветувања стари со децении

Според аналитичарите, единствениот начин да се анулира оваа некреативна и бесмислена состојба, која е евидентна во кампањите, е да постои правна и политичка одговорност...

Македонија тргнува кон старите кошаркарски патеки

Естонија не е единствената шанса за пласман на Македонија. Напротив, можеме да ја победиме секоја од трите селекции во нашата група, вели селекторот Тодоров,...

Балканската низа на Вархеи

Што донесе балканската турнеја на новиот европски комесар за проширување. За Македонија, Србија и за Црна Гора беа изложени и поединечни услови, но за...

Ремикс на стари, веќе чуени еврорефрени

Повеќето соговорници оценуваат дека новата методологија воопшто не претставува нов и револуционерен пристап во процесот за проширување на ЕУ. Напротив, стравувањата се дека таа,...

Шест стари познаници се можни ривали во Златната лига

По денешната ждрепка ќе биде познато во која од трите групи ќе игра Македонија на деби-настапот во оваа конкуренција. Од 11-те можни противници, Македонија...

„Опен Скопје“ повторно на старите шаховски патеки

За време на денешното свечено отворање на турнирот ќе има и филателистичка изложба, како и друг музички перформанс, вели директорот на турнирот Ѓорѓи Миновски По...

Од 2021 година се ограничува увозот на стари дизел-возила

Со новите мерки на бугарската влада се предвидува забрана за увоз на половни автомобили со стандард еуро 4 Одлуката за ограничување на увозот на користени...

Експанзија на депонии за стари автомобили

Во Босна и Херцеговина расте заинтересираноста за отворање складишта за депонирање и откуп на старо железо. За експанзијата на овој сѐ поисплатлив бизнис во...

Музеј на стари машини во домот на Анѓелко Трпески

Неговиот музеј денес го сочинуваат близу 200 вида машини со различна примена и старост Домот на кичевскиот пензионер Анѓелко Трпески е претворен во вистински музеј...

На повеќе локации старите автобуски станици останаа незаменети

По секој дожд, многу од старите автобуски станици на јавното сообраќајно претпријатие се полнат со вода, а граѓаните не можат да се засолнат под...