16 C
Skopje
23.10.2020 - 16:20

Ознака: стан

Почината жена пронајдена во стан во Капиштец

Осумдесет и деветгодишна жена од Скопје вчера била пронајдена почината во нејзиниот стан на улицата Васил Ѓоргов во Скопје. Смрт без видливи траги на насилство...

Додека Навални закрепнуваше во Берлин, во Русија му го заплениле станот

Сметките на рускиот опозициски политичар Алексеј Навални се замрзнати, а неговиот стан во Москва е одземен додека тој во болница во Берлин закрепнуваше од труењето,...

Маж пронајден мртов во стан во Скопје

Во стан на улицата Виа Игнатија во Скопје, вчера бил пронајден починат 65-годишен маж, кој живеел сам. Лекар од Службаат за итна медицинска помош констатирал...

Скопјанец ја пронашол почината својата мајка во стан

Седумдесет и едногодишна жена од Скопје вчера била пронајдена почината во нејзиниот стан на улицата Женевска во Скопје. Починатата ја нашол нејзиниот син, кој повикал...

Им исплатил 7.620 евра на измамници што нуделе стан

Гостварец бил измамен со лажна продажба на стан. Настанот се случил пред 3 години, а мажот тогаш им исплатил 7.620 евра. Од МВР информираат дека измамата...

Со пиштол пукал кон станот на соседите во Чаир

Триесет и тригодишен маж со пиштол пукал кон станот на соседите во Чаир. Тие се сокриле во спалната соба и повикале полиција. Основното јавно обвинителство...

Куршум завршил во соба од стан во која имало дете

Во вечерните часови на 15 јули скопјанец во полициската станица Центар пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од...

Зибери: До 20.000 евра за сите млади за купување стан и...

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, ги посети младите семејства со кои разговараше за проблемите со кои се соочуваат. - Нашите заложби во овој...

Битолчанка пронајдена мртва во стан

Битолчанка ја пронашла почината мајка си во нејзиниот стан. Како што информира полицијата, вчера околу 09 часот во СВР Битола, Ц.И. од Битола пријавила...

Кичевец се обидел да го запали сопствениот стан

На 26 мај околу 20 часот во полициската станица во Кичево приведен е Б.С. (37). Тој по претходна расправија со членовите на семејството со истурање...