10.4 C
Skopje
26.5.2019 - 6:19

Ознака: станови

Становите нема да поевтинат

Градежната комора при Сојузот на стопански комори (ССК) ја поздравува владината одлука данокот на додадена вредност при првата продажба на становите да остане пет...

Не помагаат ни сигурносни брави

Крадците не мируваат и постојано оперираат по станови и по куќи. Избираат најразлични начини, користат секаков алат и сѐ што може да им послужи...

За три месеци ограбени речиси 500 дома во Скопје

Во полициската станица во Аеродром само за три месеци се евидентирани 114 кражби по куќи и по станови, а по неа полициската станица во...

Во февруари 177 градежни дозволи, предвидени 610 станови

Во февруари годинава се издадени 177 одобренија за градење, што е за 51,2 проценти помалку во однос на истиот месец од претходната година, објави...

Плата и половина за квадрат стан во Софија

Плата и половина е потребно за жител на Софија да купи еден квадратен метар од стан во главниот град, покажуваат пресметките на „Труд“ врз...