Ознака: стадион

Завршена најчудната трибина на светот

Екатеринбург Арената во најисточниот град домаќин на Светското првенство во фудбал во Русија, конечно е завршена. Стадионот на ФК Урал ќе биде домаќин на четири...

Искршени столчиња на стадионот во Валандово

На Градскиот стадион во Валандово синоќа биле искршени повеќе од столчињата на трибините, информираше денес градоначалникот Перо Костадинов. Вандалите искршиле повеќе од педесет столчиња со...