Ознака: стадион

ФФМ: Репрезентативен фудбалски стадион со капацитет од 12.000 седишта ќе се...

Одлука за изградба на фудбалски стадион со минимален капацитет од 12.000 седишта според сите критериуми на УЕФА и ФИФА за одигрување клупски и репрезентативни...

Над 360 илјади евра за доградба на стадионот „Тумбе кафе“

Со ребалансот на буџетот општината Битола ќе издвои 22 милиони денари, или над 360.000 евра за доградба на стдионот под „Тумбе кафе“. Ова беше...

Стадионот „Сан Паоло“ се преименува во „Диего Армандо Марадона“

Општината Неапол и официјално потврди дека стадионот „Сан Паоло“ од денеска ќе го носи името на Диего Армандо Марадона, откако веднаш по неговата смрт...

Катар го заврши третиот од осумте стадиони за СП 2022

Ста­ди­о­нот „Ал ра­јан“, ка­ко и ста­ди­о­нот „Ал бајт“ тре­ба да би­дат за­вр­ше­ни до кра­јот на го­ди­на­ва Катарците го претставија најновиот стадион што е комплетиран за...

„Скопје колинг“ се враќа на стадионот на АРМ

Годинашниот фестивал „Скопје колинг“ ѝ се враќа на електронската форма и ќе се одржи на старата локација, стадионот на АРМ во Скопје, на 5...

И на ЕП 2024 ракомет ќе се игра на стадион

Земји-домаќини на 15. ЕП 2022 ќе бидат Унгарија и Словачка. Натпреварите ќе се играат во шест града. Прелиминарните натпревари ќе се играат во Веспрем...

Стадионот во Токио готов седум месеци пред ЛОИ

Токио го претстави новиот олимписки стадион, седум месеци пред почетокот на Летните олимписки игри (ЛОИ) в година. На стадионот има и уреди за справување...

Нови столчиња на градскиот стадион во Кичево

Откако пред неполна година, целосно беа реновирани соблекувалните и останатите простории, деновиве во полн ек е поставување и на нови пластични столчиња на градскиот...

Во Струмица веќе 25 години опстојува здружението „Вечно млади“ на фудбалски...

Група упорни рекреативци од Струмица пред 25 години спонтано се собраа зад Градскиот стадион и почнаа да играат мал фудбал. Првите неколкумина од нив,...

Кошаркарското мартовско лудило ќе кулминира на стадион

Во Минеаполис на завршницата на НЦАА, во утрешните полуфинални дуели, ќе се сретнат Вирџинија - Обурн и Мичиген стејт - Тексас тек на стадионот што...