11 C
Skopje
21.2.2019 - 11:44

Ознака: Стадион „Викторија“

Гибралтар првпат дома ќе игра официјален меч

Фудбалската селекција на Гибралтар досега официјалните домашни мечеви ги играше во Португалија, сега е подготвен стадионот „Викторија“, со капацитет за 2.000 гледачи, на чие...