11.4 C
Skopje
25.4.2019 - 2:27

Ознака: Ставре Јада

Успешна сезона за Јада, помалку ФИС поени

Сезоната 2018/19 би ја оквалификувал како многу успешна за мене. Зацртаната цел беше намалување на ФИС поените, за 10 до 15, тоа и го...

Силна конкуренција на 56-от Мавровски меморијал

Од македонските скијачи најголеми шанси за висок пласман има олимпиецот Ставре Јада На падините на Бистра во Маврово, во месноста „Мирна долина“ на 13 и...

Ставре Јада ќе атакува на триумф во Балканскиот куп

Тоа за него би значело можност за настап во Светскиот куп во сезоната 2019/2020 Најдобриот македонски скијач нордиец, Ставре Јада, со тренерот и селектор Ѓоко...

Јада со две први места во Скопје

Македонскиот скијач-нордиец Ставре Јада (20) победи на двете трки на 10 км во рамките на Европскиот куп на ролери што се одржаа на падините...

Јада со втор најдобар резултат во кариерата

Минатиот викенд во Лерин Грција се одржа вториот летен натпревар во рамките на Балканскиот куп на ролери, на 10 км. На двете трки, во силна...