Ознака: стабилност

Османи: Европската перспектива на Западeн Балкан значи стабилност за целиот континент

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари видео средба со членовите на неформалната пратеничка група „Пријатели на Северна Македонија” во Европскиот парламент, предводена...

Заев: Како дел од НАТО, Македонија станува фактор за стабилност во...

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во изјава за медиумите го оцени учеството на владината делегација на Состанокот на лидерите на НАТО по повод 70-годишнината...

Рама: Зградите, генерално, се стабилни

Албанскиот премиер, Еди Рама, изјави дека, како и во претходниот земјотрес, и во овој, кој беше посилен и траеше подолго, уште еднаш беше потврдено...

Дипломатите порачаа: Македонија стана извозник на стабилност и демократија

Со денешната последна сесија на „Охридски дијалог“ на која учествуваа министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и советникот за надворешна политика на премиерот Зоран Заев,...

Стабилноста и предвидливоста најдобар поттик за економијата

Во услови на пазарна економија, примарната улога на државата во поттикнувањето на растот на економијата е да креира квалитетен амбиент за работа, кој поттикнува...

Трипартитниот дијалог да се подигне на највисоко ниво

Предмет на социјалниот дијалог се прашања од интерес за вработените, нивните синдикати и работодавците, односно стратегијата и политиката на вработувањето, економската и социјалната политика,...