Ознака: Срѓан Ѓоковиќ

Срѓан Ѓоковиќ: Новак би сакал да биде во Мелбурн, но веројатно...

Се навестува Австралија опен без шампионот Срѓан Ѓоковиќ, таткото на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, навести дека неговиот син веројатно нема да настапи на претстојното...