14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:47

Ознака: „срцев стартер“

На Ериксен ќе му биде вграден „срцев стартер“

На Кристијан Ериксен ќе му биде вграден апарат, т.н. „срцев стартер“, по колабирањето и преживеаниот срцев удар на мечот Данска - Финска во саботата...