4.8 C
Skopje
29.1.2022 - 15:32

Ознака: срцева мана

Жената што доби ново срце имала вродена срцева маана

Министерството за здравство ја информира јавноста дека утрово на Клиниката за кардиохирургија е извршена третата трансплантација на срце во историјата на нашата држава. - Операцијата...