21.3 C
Skopje
21.9.2019 - 18:07

Ознака: сруши зграда во кина

Единаесет лица спасени откако се сруши зграда во Кина

Спасувачките служби денеска извлекоа 11 преживеани лица од урнатините на зграда во кинескиот финансиски центар Шангај,а се верува дека уште толку се заглавени под...