12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:17

Ознака: срушен

И тогаш кога е срушен, човекот може да биде најголем

Благородноста на семејството Белчовски ја разбуди свеста кај јавноста. Овој чин на неверојатна хуманост, како највисок степен на солидарност што во себе има неопислива...

Дел од таванот на ресторан се сруши на аеродром во Атланта

Дел од таванот на ресторанот се сруши денеска на меѓународниот аеродром „Хартсфилд-Џексон“ во Атланта поради што едно лице побара лекарска помош, соопштија официјални лица...

Се сруши будистички храм во Камбоџа

Најмалку три лица загинаа, а 13 се повредени кога се сруши будистички храм во изградба во Камбоџа. Несреќата се случи во Сием Рип, познат по...

Заев: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое...

Продолжува ловот на дронови во Ормутскиот Теснец

Претседателот на САД, Доналд Трамп, обелодени дека американската морнарица срушила ирански дрон во Ормутскиот Теснец, пренесуваат светските медиуми. Минатиот месец, Иран сруши американски воен...

Воен авион се сруши врз магацин во Калифорнија

Воен авион Ф-16 се урна во магацин во Калифорнија, соопштија локалните власти. Како што пренесе „АП“, пилотот успеал да се спаси бидејќи скокнал навреме и...