Ознака: српски уметници

Македонски и српски уметници на изложба во „Мала станица“

Преку проектот „Приватност во јавност“, седум уметници од Србија ќе ги претстават своите интимни стратегии и микронаративи, потпирајќи се на односот интимно-јавно, дејствувајќи во...

Концерт за виолина и пијано со српски уметници на „Охридско лето“

Музичката програма на 61-то издание на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со концерт за виолина и пијано на српските уметници Драган Средојевиќ и Ненад...

Вечер на српски уметници на „Охридско лето“

Концертот во „Григор Прличев“ е посветен на починатиот охридски градоначалник Јован Стојаноски Во центарот за култура „Григор Прличев“, во Охрид, вечерва, со почеток во 19...