Ознака: Српска полиција

Српската полиција уапси Бугарин и Македонец, се обиделе да прошверцуваат дрога

Српската гранична полиција и полицијата на Шид уапси 47-годишен бугарски државјанин и 41-годишен македонски државјанин. Се сомнева дека се обиделе да прошверцуваат вкупно 171 таблета...

Српската полиција уапси граѓани на Македонија и Украина за четири килограми...

Српската полиција во Белград уапси државјанин на Република Македонија и на Украина кај кои пронајде над четири килограми хероин. С.Х. (1965) од Македонија и Н.Ш...

Чистка во врвот на српската полиција

Српските медиуми денеска информираат дека во врвот на српската полиција направена е чистка на повеќе високи функционери и службеници. Полковникот Горан Драговиќ разрешен е од...

Српската полиција ќе го уапси Харадинај

Министерот на српската полиција Небојша Стефановиќ упати предупредување до косовскиот премиер Рамуш Харадинај дека ќе биде уапсен доколку тој оди во посета на општините...