Ознака: српска војска

Српски војници повредени во автобуска несреќа

Најмалку 23 српски војници се повредени откако се преврте автобус во близина на Врање, јавија српските медиуми. Несреќата се случила околу 12:30 часот и повредените...

Српскиот воен врв порачува дека нема да дозволи „никакви обиди за...

Српската војска нема да дозволи никакви обиди за државен удар и предупреди дека секој кој ова го најавува и го бара треба да одговара...

Српската војска ја започнува најголемата воена вежба по распадот на СФРЈ

Припадници на српските Вооружени сили утре ќе изведат тактичка вежба со боево гаѓање под име „Векот на победата 1918 – 2018“, во чест на...

Армијата на Србија превентивно подигнала борбена готовност поради тензиите на Косово

Армијата на Србија превентивно ја подигнала борбената готовност на целата територија поради тензиите на Косово, објави српскиот весник „Новости“. Откако вчера била одржана седница на...