Ознака: Средно Водно

Нападната 18-годишна девојка на паркинг на Средно Водно

Осумнаесетгодишна скопјанка пријавила во полиција дека доцна синоќа била физички нападната на паркингот на Средно Водно. Според пријавеното, нападот го извршила 33-годишна жена со иницијали...

Од утре не возат автобусите на ЈСП до Средно Водно, не...

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека од утре, нема да сообраќаат трите автобуски линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б), а со...

Кој ја сака природата да си го собира и ѓубрето што...

Сликите со ѓубре во градот и во околината може да се видат сѐ почесто. Несовесни посетители ги загадуваат излетничките места околу Скопје. Ниту Водно...

Странци на Водно, кај баш во понеделник!

Во летниот период неработни денови на жичницата се понеделник и секој последен вторник во месецот. Во работната недела на секој час го има автобусот...

Опсада на Средно Водно

За скопјани Водно претставува едно од омилените места за рекреација на граѓаните. Особено сега, за оние со мали деца, за кои во саботите и...

На Средно Водно се одржаа „Средношколски игри 2018“

Под слоганот „Заедно во природа“ денеска на Средно Водно се одржа петтото издание на манифестацијата „Средношколски игри 2018“. Манифестацијата вклучи различни натпревари во крос, во...

Велопикник и велоекспо на Средно Водно

Со велопикник и велоекспо што ќе се одржат на Средно Водно денеска од 11 до 14 часот Град Скопје ќе го започне одбележувањето на...