Ознака: средби

Моите средби со Славко Јаневски

Секогаш беше луциден, духовит, со свој специфичен, неконвенционален агол на гледање на нештата. Имавте впечаток дека тој стои над секоја ситуација и дека духовно...

Средби за техничка влада – Мицкоски ќе разговара со Ахмети, па...

Лидерите на СДСМ, ДУИ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев, Али Ахмети и Христијан Мицкоски ќе одржат одделни средби за формрањето на техничка влада од...

Дали поздравувањето со бакнеж треба да се случува на работното место?

Поздравувањето со бакнување за време на официјалните средби - сексистички анахронизам или традиција која го положи тестот на времето? Многумина сметаат дека ваквото поздравување...

Функционерските канцеларии со нејасна функција

Државата троши огромни средства плаќајќи канцеларии во кои поранешните претседатели и актуелните собраниски пратеници, меѓу другото, треба да остваруваат и средби со граѓаните. Прашањето...

Туск на средби со Заев и Пендаровски

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, денеска престојува во посета на Република Македонија. Тој ќе се сретне со претседателот Стево Пендаровски и со премиерот Зоран...

Бела чума, црна иднина

Сите примери само покажуваат дека младите од Македонија заминуваат и поради нефункционалната држава, поради нефункционалниот систем, лошиот здравствен и образовен систем, неодговорноста на институциите,...

Хашим Тачи на средби со косовските политички партии

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска почна состаноци кои ги бараа претставници на политичките партии со цел да се договорат чекори кои треба да се...

Сите премиери на кралицата Елизабета Втора

Борис Џонсон оствари средба со кралицата Елизабета Втора и стана 14-тиот премиер на Велика Британија за време на нејзиното владеење. Во прилог, галерија на...

Правилата не важат за првата ќерка на САД

За време на неговиот мандат во Советот за национална безбедност и како американски амбасадор во Русија во времето на администрацијата на претседателот Барак Обама,...

Река на средби со граѓаните во повеќе скопски села

Независниот кандидат за претседател Блерим Река претседателската кампања ја продолжи со средби со граѓани во скопските села Чифлик, Батинце, Патишка Река и Студеничани. Заедно со...