Ознака: средба

Путин и Трамп ќе се сретнат на 16 јули во Хелсинки

Самитот меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот американски колега Доналд Трамп ќе се одржи на 16 јули во Хелсинки, во Финска, објавија денеска...

Лавров ќе се сретне со американскиот советник за национална безбедност

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе се состане в среда во Москва со советникот за национална безбедност на САД Џон Болтон. Руски официјални...

Петта светска средба на децата бегалци од егејскиот дел на Македонија

Од денеска до 21 јуни во повеќе градови низ Македонија ќе се одржува Петтата светска средба на децата бегалци во организација на Републичкото здружение на...

Средба Заев – Мицкоски попладнево во Владата

Во Владата на Република Македонија попладнево ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата доаѓа по денешната...

Трамп и Ким се обврзаа да работат за целосна денуклеаризација на...

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на крајот на историскиот самит потпишаа заеднички документ, во кој се обврзаа да работат на...

Ким Џонг-ун го напушти хотелот Капела по средбата со Трамп

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го напушти хотелот Капела во Сингапур, веднаш по историската средба со американскиот претседател Доналд Трамп. Конвојот на Ким го напушти хотелот...

Коѕијас вонредно на средба со Ципрас

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас вонредно и претходно непланирано се наоѓа во премиерската палата на средба со Алексис Ципрас, објавија дел од грчките...

Трамп и Ким ќе се сретнат во луксузен хотел

Самитот ќе биде прва средба воопшто помеѓу севернокорејски лидер и актуелен американски претседател. Разговорите ќе се одржат во луксузниот хотел „Капела“, но по сѐ...

Трамп и Ким ќе се сретнат на 12 јуни во Сингапур

Првата средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун ќе се одржи на 12 јуни во девет часот во Сингапур,...

Трамп: Мојата средба со Ким сепак ќе се одржи на 12...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека неговата „историска средба“ со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун сепак ќе се одржи, како и што беше планирано,...