Ознака: средба

Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски...

Германската канцеларка, Ангела Меркел, попладнево слета на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, при што беше пречекана од претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а по...

Заев води владина делегација во Тирана каде што утре ќе се...

Премиерот Зоран Заев, на покана на германската канцеларка Ангела Меркел, утре ќе предводи владина делегација во еднодневна работна посета на Тирана. Таму делегацијата ќе учествува...

Пендаровски на средба со директорот на СВП и добитниците на наградите...

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими Тодорче Тасевски, директор на „Струшки вечери на поезијата“, Владан Кречковиќ, добитник на меѓународната награда „Мостови на Струга“ и...

Османи се сретна со новоизбраните дипломати за дијаспората

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со двајцата новоизбрани „Дипломати за дијаспора“, Никола Ѓорчев и Семра Рамадани, пред нивното упатување во Њујорк...

Винарниците ќе откупат 90 милиони килограми грозје

Винарниците ќе откупат околу 90 милиони килограми грозје, соопшти вчера претседателот на регионалното здружение „Лозароовоштари“, Дане Јошев, пренесувајќи ги информациите од средбата со министерот...

Отворена канцеларија за параправна помош за жителите од најоддалечените села

ПРИЛЕП Градоначалникот Илија Јованоски се сретна со претставници на здружението за правна едукација и транспарентност „Станица ПЕТ“ од Прилеп, на која се разговараше за унапредување...

Заев – Мехај: Честитки за политиките на дијалог и напредокот

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, се сретна со делегација од Република Косово предводена од министерот за одбрана,...

Директорот на ЦИА имал тајна средба со талибанците во екот на...

Директорот на Централната разузнавачка агенција (ЦИА), Вилијам Брнс, имал тајна средба со талибанците додека американскиот претседател Џо Бајден се соочуваше со голем притисок од...

Пендаровски-Мишел: Билатералните прашања не треба да бидат пречка на патот кон...

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Украина по повод 30-годишнината од независноста на земјата, денеска во Киев оствари средба со претседателот...

Пендаровски го прими Георгиевски, македонскиот олимписки вицешампион во таеквондо

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Дејан Георгиевски, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал во таеквондо. Претседателот Пендаровски честитајќи му го извонредното...