Ознака: средба

Односите меѓу Македонија и Црна Гора се одлични

Груби-Абазовиќ Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби оствари онлајн средба со вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ. На оваа...

Лидерите на ЕУ в четврток ќе разговараат за вакцини за Западен...

Набавката на вакцини за Западен Балкан ќе биде една од темите на состанокот на лидерите на членките на Европската унија (ЕУ), што ќе се...

Првата средба со Давид

Антиупатства за лична употреба Давид Албахари го запознав во кафеаната „Код певца“, на Обилиќев венац. Денес, иако на истото место и со истото име, со...

Пендаровски: Неопходна е целосна координација на сите надлежни институции

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими министерот за здравство, Венко Филипче, началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски и директорот на Центарот за...

Политичката волја за изнаоѓање решенија е европски начин на однесување

Претседателот на Владата Зоран Заев се сретна со Димитрис Јанакакис, амбасадор на Република Грција, кој го завршува својот мандат во нашата држава. Премиерот Заев се...

Захараиева по средбата со Бучковски: Само зборови не се доволни, сакаме...

Само зборови повеќе не се доволни, сакаме дела, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, по разговорот со специјалниот претставник на...

Ахмети – Дејвид Гир: Заслужуваме почеток на преговори

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир. Како што соопштија од ДУИ, Ахмети му кажал...

Османи-Гир: За ЕУ нема алтернатива без разлика на исходот во декември

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари редовна работна средба со Шефот на Делегацијата на ЕУ во земјата, амбасадорот, Дејвид Гир. Предмет на разговорот беа...

Битиќи и Деспотовски: Создаваме одлични услови за нови инвестиции во ТИР...

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, ја одржа првата...

Заев – Брнз: Решавањето на билатералните прашања треба да остане надвор...

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, на која се разговараше за актуелните процеси поврзани со евроинтеграциите...

That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full at website https://funimationfree.com funimation funko pop

Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) (https://gogoanime.be/m/RzaM) Episode 9 at website https://gogoanime.be god of highschool gogoanime