15 C
Skopje
24.9.2018 - 4:31

Ознака: средба

Прва официјална Средба на жени – министерки за надворешни работи

Од вкупно околу 30 жени - шефици на дипломатии во светот, речиси 20 од нив учествуваат на првата официјална Средба на жени - министерки...

Заев се сретна со делегација на ИФЦ

Премиерот Зоран Заев, придружуван од своите соработници денеска се сретна со делегација на Меѓународната финансиска групација (ИФЦ), дел од Светска банка, предводена од Вебке...

Средба Ахмети-Курц: Поддршка за евроатлантската интеграција на Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска се сретна со премиерот на Австрија Себастијан Курц, кој престојува во официјална посета на...

Дали МПЦ сега е чекор поблиску до автокефалност?

Вселенската патријаршија, како што толкуваат познавачите на состојбите, во моментов игра многу важна улога во православниот свет преземајќи ја одговорноста за решавање на најтешките...

Заврши лидерската средба на про-европските и про-НАТО партиите

Пред малку заврши средбата на лидерите на политичките партии кои даваат поддршка на референдумот на 30-ти септември и процесите кои се во насока на полноправно...

Почна средбата на лидерите на политичките партии кои го поддржуваат референдумот

Почна средба на лидерите на политичките партии кои даваат поддршка на референдумот на 30-ти септември и процесите кои се во насока на полноправно членство...

Средба на лидерите на политичките партии кои го поддржуваат референдумот

На иницијатива на премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, вечерва ќе се одржи средба на лидерите на политичките партии кои даваат поддршка на...

Средба со Славе Катин во Охрид

Во организација на НУ „Григор Прличев“ од Охрид, денеска, во 12 часот, во Прличевата одаја ќе се одржи средба со новинарот, публицист, истражувач и...

Трамп подготвен да разговара со иранските лидери

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека би сакал да се сретне со иранските лидери без предуслови, за да разговараат за тоа како да ги...

Автокефалност во Украина е чекор до автокефалност за МПЦ-ОА

Вселенската патријаршија врти нова страница во православниот свет „Нова Македонија“ во неколку наврати анализираше колку македонското и украинското црковно прашање имаат сличности и разлики и...