Ознака: среда

Вакцинацијата со руската вакцина во Македонија ќе почне в среда

Вакцинацијата со руската вакцина „спутник в“ во Македонија ќе почне в среда, најави министерот за здравство, Венко Филипче. Вакцините ќе пристигнат утре на скопскиот...

Филипче: Вакцинацијата започнува во среда со здравствените работници

Министерот за здравство Венко Филипче, кој присуствуваше на примопредавањето на вакцините против коронавирус, што Србија ни ги донираше утрово на граничниот премин Табановце, се...

В среда ново прскање против комарци

Град Скопје информира дека четвртата фаза од авионската и од терестричната дезинсекција против возрасни форми на комарци ќе почне на 31 јули, среда (авионско)...

Харадинај патува во Хаг, в среда ќе излезе пред судот

Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, утре ќе замине во Хаг со цел, во својство на осомничен, да даде изјава пред обвинителите на Специјалниот...

За реконструкцијата предложена од премиерот ќе се дискутира в среда во...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, седницата на која пратениците ќе го разгледуваат предлогот за избор на новите министри во Владата, ја закажа за в...

Во вторник и среда ќе се прска против комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека почнува со втората фаза од авионската и од терестричната дезинсекција на подрачјето на Скопје против возрасни форми на...

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува...