-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 9:02

Ознака: СРЕБРЕНА ЛИГА

Македонија запрена во финалето на Сребрената лига

Одбојкарската репрезентација на Македонија загуби од Данска со 1-3 (25-23, 19-25, 25-27 и 19-25 по сетови) во финалето на фајналфор-турнирот од Сребрената лига што...

Одбојкарите се пласираа во финалето на Сребрената лига

Одбојкарската репрезентација на Македонија се пласира во финалето на Сребрената лига откако ја совлада Хрватска со 3-2 (15-25, 25-19, 25-22, 21-25, 15-12 по сетови)...

Македонија најдобра по групната фаза, во полуфиналето ќе игра со Хрватска

Македонската репрезентација во групната фаза освои 15 бода, а од другите полуфиналисти, Унгарија 14, Хрватска 12, а Данска 11 бода. Фајналфор-турнирот е викендов во...

Одбојкарите го победија Кипар и го потврдија првото место

Македонската одбојкарска репрезентација го потврди првото место во групата А од Европската сребрена лига, откако со 3-1 (25-22, 25-18, 18-25, 25-22) го совладаа Кипар,...

Одбојкарите се подготвени за реваншот во Данска

Првиот натпревар од вториот турнир, Македонија го игра денеска со домаќинот Данска, утре е мечот со Израел, а в недела со Кипар. Завршниот турнир...

Македонија ја темпира формата за завршниот турнир

Македонија ги загуби двете контролни средби од Србија, но очекувам да бидеме во најдобра форма кога ќе биде најпотребно, на финалниот турнир, на почетокот...