26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 19:36

Ознака: србин

Србин со автомобилот излета од автопатот кај Велес

Патничко моторно возило со српски национални ознаки, управувано од Н.С.(48) од Република Србија, синоќа излетало од патот на автопатот Скопје-Велес во близина на селото...

Србин повреден во сообраќајка на патот Гостивар-Маврово

Ф.И. (32) од Србија е тешко повреден откако ноќеска, управувајќи патничко моторно возило „Нисан“, излетал од регионалниот пат Гостивар-Маврово кај Новоселски Мост–Ново Село, соопшти...

Секој Србин со своја сметка за размена на население

Во Србија се намножија идеите за можна размена на територии и на население како можно решение за спорот меѓу Белград и Приштина Официјален Белград со...

Србин во САД чепкал по телефонот додека возел, сега му се...

Србин од Нов Белград бил уапсен минатиот петок во американската сојузна држава Колорадо, кога на полицаецот што го запрел поради гледање во телефонот додека...