Ознака: Србинка

Србинка почина од свински грип во Бахреин

Дваесет и шестгодишна државјанка на Србија починала од свински грип ( H1N1), по тринеделно лекување во болница во Бахреин. Амбасадата на Србија во Кувајт, која...

Србинка е првата жена на светот која роди бебе со пресадена...

Триесетиосумгодишна Србинка е првата жена на светот која роди бебе со пресадена матка, донирана од нејзината еднојајчена сестра близначка. Таа роди машко бебе тешко 2.970...

Тетовец ограбил и силувал Србинка

СВР Тетово го сомничи Ј.Џ. (38) од тетовското село Горна Лешница дека извршил силување и разбојничка кражба на српска државјанка, која претходно ја пречекал...