3.7 C
Skopje
11.12.2019 - 21:47

Ознака: СП

Џонсон: Англија нема да го бојкотира СП во фудбал во Русија

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон изјави дека Англија се откажала од идејата да го бојкотира претстојното Светско првенство во Русија. Според него,...

Поднесени две кандидатури за домаќинство за СП 2026

Во ФИФА пристигнале две целосни кандидатури за организација на фудбалскиот Мундијал во 2026 година, соопшти Светската куќа на фудбалот. Заедничка организација пријавија САД, Канада и...

Сампаоли: Меси ќе биде „застрелан“ ако не го освои СП

Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли смета дека Лионел Меси е под голем психолошки притисок пред почетокот на Светското првенство во Русија. Во изминатите неколку дена многу...

Карлос не се сомнева во успехот на Бразил на СП

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос, смета дека неговата земја е фаворит за освојување на Светското првенство во Русија. Дел од експертската јавност се на мислење...

Пријателски дербија на гигантите

Денеска ќе играат Германија - Шпанија, Аргентина - Италија, Англија - Холандија, а во вторник и Германија - Бразил, Аргентина - Шпанија, Англија -...

Заканите за бојкот на СП и понатаму се само политички

„Дипломатската блокада“ на СП во Русија доби нови импулси во најавите од нови земји што наводно нема да испраќаат официјални лица во знак за...