Ознака: „Спутник V“

Во Србија почна имунизацијата со руската вакцина, први ја примија Дачиќ...

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ и министерот за внатрешни работи Александар Вулин се првите луѓе во Србија кои ја примија руската вакцина...

В понеделник одлука во Србија кога ќе почне вакцинацијата со „Спутник...

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 1.907 нови случаи на ковид-19. Починаа 38 лица, а тестирани се 7.276 лица. Во болниците низ цела...

Утврдена цената на вакцината „Спутник 5“ – 21 евро за две...

Руското Министерство за здравство ја утврди максималната цена на вакцината против коронавирусот „Спутник V“ на 1.942 рубли за две дози или 21,5 евра, изјави...

Руската вакцина „спутник 5“ ќе стигне во Србија до крајот на...

Првиот дел од руската вакцина „спутник 5“ ќе пристигне во Србија до крајот на оваа недела, соопшти владината прес-служба на Србија, по видео-конференцијата помеѓу...

Русија ја објави цената на вакцината, ќе се прима во два...

Руската вакцина против коронавирусот „Спутник V“ на меѓународниот пазар ќе чини помалку од 20 долари за лице и ќе биде бесплатна за руските граѓани,...

Руската вакцина ќе биде поевтина од тие на „Фајзер“ и „Модерна“

Цената на руската вакцина „Спутник V“ ќе биде значително пониска од цената на вакцините на компаниите „Фајзер“ и „Модерна“, беше објавено на Твитер профилот. Како...