Ознака: „Спутник лајт“

Русија ја регистрира вакцината „спутник лајт“: се дава една доза, ефикасна...

Еднокомпонентната вакцина против коронавирусот „спутник лајт“ е регистрирана во Русија, а нејзината ефикасност е 79,4 проценти. Тоа е повеќе отколку кај многу вакцини во...

Русија ја регистрира за употреба вакцината „Спутник лајт“, која се дава...

Руското Министерство за здравство ја регистрира за употреба верзијата на вакцината против ковид-19, „Спутник лајт“, која се дава во една доза, објави денеска ТАС...

Во Русија почна тестирањето на вакцината „Спутник лајт“

Тестирањето на вакцината „Спутник лајт“ започна во Русија. Првите учесници во испитувањето биле вакцинирани во Москва, изјави денеска заменик-градоначалничката на Москва задолжена за прашања...

„Спутник лајт“ – нова верзија на руската вакцина од која ќе...

Руска единечна вакцина против коронавирусот наречена „Спутник лајт“ ќе се појави во февруари, објавено е на твитер-профилот на „Спутник в“, првата одобрена вакцина против...