Ознака: спринт

Собранието финишира со спринт

Изминативе денови за овие законски решенија се водеше долга дебата со партиски расправии. Дополнителна тензија предизвика и разрешувањето на министерката за труд и социјална...

Фаворитите добро стартуваа на Џиро

Германецот Паскал Акерман беше најбрз во спринтот од втората етапа на 102-то издание на велосипедската трка Џиро д’Италија, во деби-настапот. Во генералниот поредок, по...

Титулите бараат многу пот, мотивација, силни клубови и лиги

Во Хрватска има многу повеќе екипи и лиги, клубовите се финансиски појаки, федерацијата има голема поддршка од државата, организациски се подобро поставени, а и...