12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:59

Ознака: спречен

Спречен терористички напад во Москва

Руските безбедносни служби спречија терористички напад со бомба и приведоа човек кој се подготвувал да активира бомба пред зградата на владата, објави Федералната служба...

Спречен терористички напад во Виена

Австриската полиција соопшти дека спречила терористички напад во Виена што наводно требало да биде изведен околу католичкиот Божиќ. Во голема полициска операција пред неколку...

Спречен масакр во средно училиште во Србија

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана, Србија, влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка,...

Спречен терористички напад во Пловдив

За првпат, пред два дена, бил спречен терористички акт во Бугарија, јавуваат бугарските медиуми. Радикален 16-годишен тинејџер од Пловдив бил притворен во заедничка операција помеѓу...