Ознака: спот

Виктор Апостоловски со втор албум и со спот

Виктор Апостоловски на 28-от роденден го промовира својот втор албум насловен „Во срцето“. Албумот е комплетно авторско дело на Апостоловски, а само за песната...

Со спотот за „Време“ Дани го најавува мартовскиот концерт

Наградената макфестовска тема на Дани, „Време“, во која се опишани десетици години живот доби своја видеоприказна. Оваа моќна балада е дело на докажаниот авторски...

„Главен град на тагата“ – нова песна и спот на Владо...

„Главен град на тагата“ е насловот на најновата песна на Владо Јаневски, што беше промовирана денеска на пладне во кафе барот „Цреша“ во Скопје....