Ознака: спорт

Гроздановска на водечката позиција

КОЊИЧКИ СПОРТ - ПО НОЕМВРИСКИОТ ТУРНИР На терените на Хиподром во Скопје, во организација на ККС Илинден, викендов се одржаа првиот Ноемвриски коњички турнир и...

Две први места за Гроздановска

КОЊИЧКИ СПОРТ - ПРВ ОКТОМВРИСКИ ТУРНИР Леонида Гроздановска, членка на коњичкиот клуб Анималс, освои две први места и едно второ на првиот Октомвриски коњички турнир,...

Отворен адреналинскиот парк во Карпош

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалниците на...

Кина ги забрани испитите за ученици на шест и седум години,...

Кина забранува испити за ученици на возраст од шест и седум години, соопшти Министерството за образование. Промената се воведува како дел од напорите да...

Тркалезна маса за родовата еднаквост и жените во спортот

Во рамките на проектот „Поддршка на изборните реформи во Северна Македонија“, проект на Швајцарската агенција за развој и соработка – СДЦ, а спроведуван од...

Зошто мажите носат широки маици и шорцеви, а жените не смеат?

Казната за женската селекција на Норвешка на неодамнешното Европско првенство во ракомет на песок го наметна прашањето зошто мажите носат широки маици и шорцеви...

Најдобри Јовановиќ, Атанасовска, Димитриевска и Милошевски

КОЊИЧКИ СПОРТ На терените во Волково, во организација на коњичкиот клуб Вивакс од Скопје, се одржи четвртиот „Јулски коњички турнир“, како и 5-то коло од...

Двојна победа на Гроздановска

КОЊИЧКИ СПОРТ Леонида Гроздановска од клубот Анималс е двојна победничка на вториот Јулски коњички турнир, како и на второто коло од отвореното Лига-првенството на Македонија...

Најуспешни Атанасовска, Гроздановска, Реџепи и Дуковска

КОЊИЧКИ СПОРТ - ЈУЛСКИ ТУРНИР И ТРЕТО КОЛО НА ПРВЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА На терените во Волково изминатава сабота се одржаа Јулскиот коњички турнир и третото...

Доминација на Гроздановска и Јовановиќ

КОЊИЧКИ СПОРТ - МАЈСКИ ТУРНИР И ЛИГА-ПРВЕНСТВО Леонида Гроздановска со грлото Парадизо-Силвано од клубот Анималс и Зоран Јовановиќ со грлата Флика и Страординариа од клубот...