Ознака: спортско игралиште

Пожар на спортско игралиште во Скопје

Вчера, во 12.15 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во спортско игралиште во кругот на основното училиште „11 Октомври“ на улицата Никола Карев...

Пожар кај спортското игралиште во Волково

Изутринава во 3.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во поранешна соблекувална, која е во состав на спортско игралиште во близина...