6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 13:23

Ознака: Спортски вести

Спортски вести

За наградите во НБА ќе се сметаат само мечевите до 11 март Кошаркарската НБА-лига неодамна ги известуваше клубовите дека годишните награди, вклучувајќи ги таа за...

Спортски вести

Баерн е најефикасен, со речиси четири гола по меч Германскиот фудбалски првак Баерн е најефикасниот тим сезонава во Лигата на шампионите (ЛШ) со 27 гола,...

Спортски вести

ЕП, сепак, ќе се вози годинава Европската велосипедска унија (УЕЦ) објави дека Европското првенство (ЕП) ќе се одржи од 24 до 28 август во францускиот...

Спортски вести

Мурињо петти менаџер со 200  победи, Фергусон остана рекордер Тотенхем го совлада Евертон со 1-0, со што Португалецот Жозе Мурињо (57) ја прокнижи 200. победа...

Спортски вести

Гвардиола првпат загуби три меча во низа на гости Саутемптон го совлада фаворитот Манчестер сити со 1-0, што беше трет пораз во низа на гости...

Спортски вести

Роналдо по 59 години е првиот фудбалер на Јувентус со 25 гола Португалецот Кристијано Роналдо со голот од слободен удар во победата на Јувентус над...

Спортски вести

Вилијан постави необичен рекорд во Премиер-лигата Бразилецот Вилијан, напаѓачот на Челси, стана првиот фудбалер што постигнал гол во англиската Премиер-лига во сите 12 месеци од...

Спортски вести

ПСЖ има можност да освои вкупно четири трофеи сезонава Францускиот фудбалски шампион Пари Сен Жермен има шанса да освои три домашни трофеи сезонава. Како што...

Спортски вести

Повеќе од 10.000 теста за првите две трки во Формула 1 Помеѓу 10.000 и 12.000 теста за коронавирусот треба да бидат направени за првите две...

Спортски вести

Левандовски во голгетерска трка по Милер и по Милер Полскиот напаѓач на германскиот фудбалски првак Баерн, Роберт Левандовски, не престанува со постигнувањето голови. Тој со...